Kokia psichologinio konsultavimo prasmė?
Kam reikia konsultacijos?
Gyvendami neišvengiamai susiduriame su kasdieniais ar ilgiau trunkančiais sunkumais. Tačiau turėti sunkumų yra žmogiška. . Dažniausiai juos įveikiame patys ar su artimų žmonių pagalba. Visgi, kartais vidinė sumaištis, bendravimo su aplinkiniais sunkumai, patiriamos krizės ar kitos gyvenimiškos situacijos gali pasirodyti neįveikiamos. Tokiais atvejais vertinga pasikonsultuoti su specialistu. Tai yra pirmasis žingsnis bandant pasirūpinti savimi. Būtent sugebėjimas pripažinti sunkumus ir pasiryžimas kreiptis pagalbos patvirtina, kad esate stipri asmenybė.
Terapinė erdvė, kurioje psichologas pirmiausia siekia jus suprasti, yra saugesnė už kasdienį gyvenimą. Buvimas joje leidžia būti savimi labiau nei kur kitur, o konsultacijos yra orientuotos į konkrečių problemų sprendimą bei suteikia didesnį laisvės pojūtį. Svarbu suprasti, kad tai nėra greitas ir lengvas kelias, tačiau ilgesnės apimties terapija skatina vystytis ilgai išliekančius kokybinius pokyčius žmogaus asmenybėje ir jo gyvenime. Norint gerų permainų, svarbiausias yra jūsų paties noras ir pastangos.
Terapijos tikslai
Pradžioje, pabandykite išsiaiškinti, ką norite terapijos pagalba pasiekti, t.y. kokie jūsų tikslai? Turėkite omenyje, kad terapija negali išspręsti visų jūsų problemų visam laikui, tačiau ji gali išmokyti jus, kaip tinkamai susidoroti su sunkumais, su kuriais susidursite ateityje. Žinoma, jūs vis dar susidursite su situacijomis, dėl kurių išgyvensite nemalonius jausmus, bet po profesionalios terapijos kurso galėsite susidoroti su jomis savarankiškai.
Egzistencinės terapijos tikslai
Savo praktikoje naudoju egzistensinę terapiją. Egzistencinė terapija padeda įgyvendinti šiuos pagrindinius tikslus:
- Sąmoningumo ribų ir savęs supratimo praplėtimas;
- Atsakomybės už savo gyvenimą priėmimas;
- Artimų santykių sukūrimo ir palaikymo galimybių vystymas (gebėjimas mylėti kitus ir leidimas sau būti mylimam);
- Gebėjimo norėti ir gauti be kaltės jausmo vystymas (gebėjimas džiaugtis gyvenimu);
- Gebėjimo laisvai rinktis ir rizikuoti vystymas;
- Būties jausmo ugdymas. Gyvenimo prasmės didinimas;
- Savimonės ugdymas. Didindami savęs sąmoningą suvokimą, praplečiame mūsų galimybes siekiant laisvės, praplečiame galimybių ir pasirinkimo ribas.